Щодня до нас звертаються по юридичні консультації. Найбільше такої допомоги потребують літні люди, котрі стали особливо вразливими під час війни та вимушенної евакуації.
Наприклад, пані Зінаїда приїхала до Одеси з Харкова. Жінці вже 73 роки і зараз вона має проблему через те, що не може отримати пенсію:
— Усе життя я працювала інженеркою та мріяла на пенсії оселитися в Криму, тому за першої нагоди я туди переїхала, коли закінчила працювати. Та у 2014 році Крим захопили російські військові і мені довелося повернутися до Харкова. Та перед тим, як поїхати, я вирішила оформити російську пенсію, щоб не обтяжувати Україну витратами на себе — українську я не оформляла, хоч і жила знову в Харкові. Тепер виплати припинилися і я не можу оформити українську пенсію — чиновники вимагають, щоб я поїхала за всіма довідками до Криму!
Владнати всі необхідні юридичні питання Зінаїді допомагає наша спеціалістка з адвокації — Тетяна. Вона готує звернення в різні установи, щоб домогтися допомоги.
— На жаль, вся ця комунікація з державними установами вимагає чимало часу, навіть, коли намагаєшся пришвидшити процес. Наприклад, до нас звернулася Надія Михайлівна з Херсонщини. Жінці 60 років, а отримувати пенсію вона зможе лише у 63. В оформленні соціальної пенсії їй відмовили, мотивуючи тим, що вона вже має дохід — кошти, що отримують вимушені переселенці. Ми допомогли пані звернутися до суду, щоб довести, що соціальна пенсія та фінансова допомога евакуйованим людям не перетинаються і не виключають один одного, та все це вимагає часу, коли жінка немає коштів, щоб прогодувати себе, адже вона втратила своє житло та майно на Херсонщині, — розповідає Тетяна.
Поки триває суд, наші соціальні працівники та кейс-менеджери допомагають жінці, надаючи продуктові набори та консультуючи з питань де ще можна отримати гуманітарні набори.
Проконсультуватися з спеціалісткою з адвокації можна за телефоном: 050 314 22 70, Тетяна (пн-пт, 10:00-18:00).