Адвокація для літніх людей

Щодня до нас звертаються по юридичні консультації. Найбільше такої допомоги потребують літні люди, котрі стали особливо вразливими під час війни та вимушенної евакуації.

Наприклад, пані Зінаїда приїхала до Одеси з Харкова. Жінці вже 73 роки і зараз вона має проблему через те, що не може отримати пенсію:

— Усе життя я працювала інженеркою та мріяла на пенсії оселитися в Криму, тому за першої нагоди я туди переїхала, коли закінчила працювати. Та у 2014 році Крим захопили російські військові і мені довелося повернутися до Харкова. Та перед тим, як поїхати, я вирішила оформити російську пенсію, щоб не обтяжувати Україну витратами на себе — українську я не оформляла, хоч і жила знову в Харкові. Тепер виплати припинилися і я не можу оформити українську пенсію — чиновники вимагають, щоб я поїхала за всіма довідками до Криму!

Владнати всі необхідні юридичні питання Зінаїді допомагає наша спеціалістка з адвокації — Тетяна. Вона готує звернення в різні установи, щоб домогтися допомоги.

— На жаль, вся ця комунікація з державними установами вимагає чимало часу, навіть, коли намагаєшся пришвидшити процес. Наприклад, до нас звернулася Надія Михайлівна з Херсонщини. Жінці 60 років, а отримувати пенсію вона зможе лише у 63. В оформленні соціальної пенсії їй відмовили, мотивуючи тим, що вона вже має дохід — кошти, що отримують вимушені переселенці. Ми допомогли пані звернутися до суду, щоб довести, що соціальна пенсія та фінансова допомога евакуйованим людям не перетинаються і не виключають один одного, та все це вимагає часу, коли жінка немає коштів, щоб прогодувати себе, адже вона втратила своє житло та майно на Херсонщині, — розповідає Тетяна.

Поки триває суд, наші соціальні працівники та кейс-менеджери допомагають жінці, надаючи продуктові набори та консультуючи з питань де ще можна отримати гуманітарні набори.

Проконсультуватися з спеціалісткою з адвокації можна за телефоном: 050 314 22 70, Тетяна (пн-пт, 10:00-18:00).

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *