Акція до Всесвітнього дня протидії торгівлі людьми в Одесі

Одеса, 30.07.2022

Сьогодні, 30 липня, відзначають Всесвітній день протидії торгівлі людьми. Напередодні ми провели інформаційну акцію на різних локаціях в Одесі, щоб нагадати про небезпеки, котрі можуть спіткати кожного незалежно від віку чи статі, а також провести опитування про обізнаність громадян про те, як убезпечити себе від рабства.

За даними дослідження, проведеного на замовлення МОМ, понад 300 000 українців постраждали від торгівлі людьми з 1991 року. Понад 10 % постраждалих зазнали трудової експлуатації на території нашої країни, а не за їх межами.

Щоб не потрапити до рук торгівців людьми, уникнути насилля та експлуатації, дотримуйтеся простих порад та рекомендації:

✅Не погоджуйтеся на роботу без офіційного оформлення: трудові відносини мають бути врегульовані трудовим договором або договором цивільно-правового характеру. Це дає вам точну інформацію про роботодавця, гарантії стосовно заробітної плати, підстави для звернення в правохоронні органи в разі порушення умов договору.

✅Уникайте ризикованих ситуацій та сумнівних роботодавців.

Дуже небезпечними є пропозиції, які передбачають переміщення і роботу на закритих територіях та об’єктах з проживанням та харчуванням (умови можуть бути невідповідними, а часом і нестерпними).

✅Не підписуйте ніякі документи, не вивчивши уважно їх зміст.

✅Не поспішайте повертатися на території, де йдуть бойові дії, або окуповані – у вразливому стані можна зазнати насильства та експлуатації.

Подбайте про власну безпеку заздалегідь!

Обізнаність рятує життя!

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *