Психологічна підтримка евакуйованих дітей

12.12.2022

Цей рік став важкою точкою змін. Багатьом діткам довелось передчасно подорослішати та прийняти реалії життя. Ось і наша історія про маленьких сміливиць.

Днями у межах проєкту «Психосоціальна допомога дітям шкільного віку на території Одеської, Тернопільської, Хмельницької областей під час війни в Україні» в одній з груп в с. Крутоярівка пройшла година спілкування на тему «Почуття», де була проведена зокрема вправа «Місце, де мені було добре». Учні працювали з метафоричними картками та обрали картку, яка асоціюється з цим місцем, де було добре, та виконали вправу, яка називається «Мозаїка», тобто розширили цей малюнок, домалювали його на цілий аркуш.

— Під час цієї вправи на очах однієї з дівчат з‘явились сльози. Вона поділилась, що місцем, де їй було добре був її дім. Допоки батько не пішов захищати їх на війну. Вона б з радістю повернула часи повних сімейних вечерь. Від цієї розповіді заплакала ще одна дівчинка, бо її історія така сама. Вона також на «Мозаїці» домалювала родину за столом, вона також хоче скоріше повернути тата за стіл. Однак реалії змушують їх залишатись сильними та невпинно чекати на перемогу, — розповідає наша соціальна педагогиня Ганна Колун.

Фахівчиня заспокоїла дівчат, хоча це не було легко. Адже важко пояснити дитині, чому їй доводиться розуміти дорослі речі раніше часу.

Під час індивідуальних тренінгів дівчата пояснили, що почуваються вже значно краще і з нетерпінням чекають нових занять. Як пояснює сама Ганна:

— Друге заняття чекали з нетерпінням, вони питали кожного дня, буде в п’ятницю (за графіком), буде? На другому занятті вони усміхалися, працювали дуже добре, їх емоційний стан покращився, вже сліз немає. Із задоволенням виконують рухливі вправи, малювали «емблему здоров’я», дівчата обрали світлі кольори, пояснили, що означає емоційне здоров’я, передали емоції одна одній. Емоції позитивні, оптимістично дивляться в майбутнє. Все добре!».

Віримо, що кожна дитина знову матиме місце, де їй було добре. А поки ми продовжуємо свою роботу та підтримуємо одне одного.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *