Реагування на надзвичайні ситуації внаслідок бойових дій в Україні

Термін реалізації: 24.02.2022 – 31.12.2022

Від початку повномасштабного вторгнення 24 лютого наш благодійний фонд “Карітас Одеса УГКЦ” активно допомагає особливо постраждалим від війни.

Одеса одразу стала транзитним містом для десятків тисяч громадян, котрі рятувалися від активних бойових дій та тимчасової окупації. Наразі в області понад 50 тисяч евакуйованих людей. Щодня до нас прибувають тисячі потерпілих від війни жінок, дітей, літніх людей.

Протягом перших трьох місяців ми щодня годували гарячими обідами евакуйованих людей на залізничному вокзалі, а також інформували їх сприводу протидії торгівлі людьми, адже добре розуміємо, що у такому вразливому стані легко стати жертвою шахраїв. Також наші педагоги проводили заняття з дітьми, а психологи надавали необхідну підтримку. Загалом близько 4000 осіб отримали від нас допомогу на залізничному вокзалі.

Та в цей час необхідно було піклуватися і про тих, хто евакуювався до Одеси, залишившись без майна та домівок, переживши страшні втрати. Протягом останніх шести місяців війни ми надали продуктових наборів для понад як 20 тисяч осіб, для понад 3 тисяч — гігієнічні набори, забезпечили підгузками приблизно 4 тисячі малюків.

Для нас дуже важливо піклуватися не лише про тих, хто зараз перебуває в Одесі, але й хто поїхав до області, де, можливо, дешевше житло, але набагато важче знайти роботу. Від початку повномасштабного вторгнення ми відвідали усі місцеві територіальні громади, щоб надати евакуйованим продуктові набори, підгузки, дитяче харчування, корм для тварин, також ми передали допомогу для Врадіївської ТГ Миколаївської області та підтримали закупівлю продуктів для мешканців тимчасово окупованої Херсонщини.

Крім того, ми надаємо компенсацію для оренди житла на термін до трьох місяців також для евакуйованих з вразливих категорій. Таким чином ми хочемо розвантажити шлтери та хостели для того, щоб безкоштовним житлом могли скористатися інші, ті, кому лише зараз вдалося вирватися з окупації. Протягом серпня вже 12 багатодітних родин чи родин, де є хтось з інвалідністю, переїхали з хостелів до квартир, і ми вже компенсували їм майже 70 тисяч гривень на оренду.

Піклуємося і про місцевих, котрі особливо постраждали від війни. Так, наразі ми допомагаємо мешканцям будинку в Сергіївці, в який два місяці тому влучила ракета, через що загинули 22 особи. Ми вже сплатили близько 400 тисяч гривень для компенсації придбання та встановлення вибитих вікон для 19 родин. Дві квартири на минулому тижні вже засклили.

Від 2014 року ми працюємо з людьми, що пережили жахіття війни, окупацію, катування, евакуацію. Наші фахівці мають вже великий досвід, тому швидко відреагували на нові виклики, але охопити таку кількість постраждалих ми змогли завдяки нашим партнерам – великій міжнародній спільноті Карітас.

По допомогу можуть звернутися евакуйовані з зон активних бойових дій чи тимчасово окупованих територій люди (після 24 лютого 2022 року), що належать до однієї чи кількох наступних категорій:
– багатодітні родини;
– люди з інвалідністю;
– самотні люди похилого віку;
– одинокі батьки/опікуни;
– вагітні чи матері дітей до двох років;
– важкохворі;
– самотні люди передпенсійного віку (50+), котрим важко знайти роботу.

Зареєструватися на отримання допомоги:

Продуктова допомога: 095 295 33 31 (пн-пт, 10:00-17:00).
Компенсація витрат на оренду житла для тих, хто наразі проживає в місцях компактного проживання (шелтери, хостели, школи): 050 337 00 76 (реєстрація можлива до 25 жовтня).
Покриття витрат на відновлення пошкодженного через війну житла: 050 337 00 76.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *