Зустріч з кризовою консультанткою Карітас в Таїровській ТГ

Евакуація із зон активних бойових дій чи окупованих територій супроводжується не лише втратами, емоційним і психологічним пригніченням, тривалою адаптацією на новому місці до викликів та умов, а й величезною кількістю питань, котрі виникають кожного дня.

Сьогодні наша кризова консультантка проєкту «Гуманітарна допомога для людей, які постраждали від конфлікту в Україні» Дар’я Левченко провела зустріч в Таїровській ТГ, щоб провести тренінг на тему «Права та пільги ВПО» для евакуйованих людей, котрі наразі проживають в громаді.

Найактуальнішим питанням виявилося про компенсацію через знищене житло.

— Ми переїхали з Бахмату. Коли виїздили, наш будинок був пошкодженим, зафіксували це. Зараз ніяких нових фотографій не маємо, але бачили в новинах, що будинки довкола знищені. Ні в кого не можемо спитати про стан нашої оселі, нікого не лишилося, тому не знаємо, як правильно описати нашу проблему, готуючи заяву до поліції, — розповідають одні з учасників.

Дар’я зауважує, що така проблема поширена, але підкреслює, що завжди можна додавати до своєї справи нові матеріали, котрі згодом з’являться. Фахівчиня детально проговорила весь алгоритм створення заяв, а також проконсультувала з питань щодо пільг, котрі можуть отримати евакуйовані люди.

Якщо ви потребуєте консультацій, ви можете заталефонувати нашій кризовій консультанці за номером: 050 800 42 98 (пн-пт, 10:00-18:00).

Проєкт реалізується за підтримки Nachbar in Not та Caritas Österreich у восьми локаціях (Жовква, Коломия, Стрий, Одеса, Полтава, Нововолинськ, Тернопіль, Івано-Франківськ).

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *